Verlaag de maximum snelheid op de onze snelwegen.

Verlaag de maximum snelheid op de onze snelwegen.

De maximumsnelheid op snelwegen moet omlaag om de stikstofuitstoot terug te dringen. Dat advies gaf de commissie onder oud-minister Remkes deze week aan het kabinet met het rapport ‘Niet alles kan’. Het scheelt namelijk een kwart minder uitstoot van stikstof als we van 130 naar 100 km/u gaan, berekende Milieu Centraal. Hoe langzamer we rijden, hoe minder benzine we gebruiken en hoe minder uitstoot er is. Het bevordert bovendien de doorstroming. De roep om minder snel rijden op snelwegen klinkt al langer. En die roep kwam niet alleen van milieubewegingen die zich (terecht) zorgen maken om stikstofuitstoot. Minder hard rijden is namelijk niet alleen beter voor het milieu, maar ook voor de verkeersveiligheid en luchtkwaliteit. En het geeft ook nog eens minder herrie en minder files.

Ook in onze gemeente is de roep om minder hard rijden op de snelwegen rondom de stad niet nieuw. De bestuursraad Engelen vraagt er al jaren om. Ook vanuit de wijkraden in Rosmalen klinken al enige tijd stemmen op om de overlast van de A59 te beperken. Er zijn in onze gemeente veel mensen die dichtbij een snelweg wonen, dus de zorgen betreffen ook veel mensen. Om de gezondheid van inwoners te beschermen moet de maximumsnelheid op de ringwegen dus omlaag. Hiertoe dient De Bossche Groenen komende gemeenteraad een motie in. Lees de motie ‘Verlaag Snelheid op Onze Snelwegen’ hier.

Gerelateerde berichten