Meten is weten!

Meten is weten!

Gewoon gezonde lucht inademen. Dat zou de normaalste zaak van de wereld moeten zijn, toch? De Bossche Groenen vindt van wel. Gezondheid begint met gezond kunnen ademen. De Gemeente ‘s-Hertogenbosch scoort niet goed als het gaat om schone lucht. Dat blijkt uit resultaten van onderzoeken van o.a. het RIVM. De resultaten zijn gebaseerd op modellen en niet op daadwerkelijke metingen. In onze gemeente zijn geen meetstations aanwezig en het RIVM ziet geen noodzaak extra meetstations te plaatsen.

Maar de werkelijk gemeten resultaten blijken vaak af te wijken van de resultaten van modellen. De Bossche Groenen pleit daarom voor het plaatsen van meetstations op verschillende plekken in onze gemeente. Bijvoorbeeld langs de Koningsweg en de Brugstraat. Meten is weten en weten is delen en doen. De stad ‘s-Hertogenbosch profileert zich bovendien als Datastad en investeert de komende jaren in Smart City projecten. Een betere slimme kruisbestuiving bestaat niet: de ‘smart-projecten’ dienen een maatschappelijk doel. Met andere woorden: hoe goed zou het zijn als in de Smart City projecten concreet met de meting van luchtkwaliteit én oplossingen aan de slag gegaan wordt. Dat is pas groen denken en groen doen!

Lees het artikel in het Brabants Dagblad (25-01-2019)
Foto © Peter Hilz

Gerelateerde berichten

Maak een opmerking